Wzmożone kontrole w aptekach

Artykuły, 2017-04-28

 

W ostatnim czasie docierają do nas informacje o wzmożonych kontrolach w aptekach w zakresie prawidłowego oznaczania cen. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z ustawą o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. z 2014 r., poz. 915) jest obowiązek udostępniania klientowi informacji o cenie towaru zarówno 1 opakowania jak cenie jednostkowej tzn. za sztukę , kilogram, metr, litr, itp. Podana cena musi być zawsze ostateczna (brutto). Przepisy nie wymagają, aby cena znajdowała się na każdym towarze, ale musi być udostępniona w taki sposób, aby każdy konsument wiedział, co kupuje i ile musi zapłacić, bez konieczności pytania o cenę.

Dla aptek, które jeszcze tego nie stosują przypominamy, że istnieje możliwość drukowania odpowiednich etykiet cenowych z systemu KS-AOW zarówno jako naklejki na pojedyncze opakowania, jaki i etykiety na półki zawierające cenę za opakowanie i cenę jednostkową.

Dołączamy szczegółową instrukcję wydruku takich etykiet, a w przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

POBIERZ INSTRUKCJĘ WYDRUKU ETYKIET

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom Kamsoft przygotował funkcjonalność pozwalająca na zautomatyzowanie procesu przeliczania jednostek.

Koszt takiego modułu to 120 zł netto. 

SZCZEGÓŁOWY OPIS FUNKCJONALNOŚCI "CENY JEDNOSTKOWE"

ZAPYTAJ

Na skróty
Zdalny serwis Zdalny serwis TV Team viewer Zapytaj Zamów wycenę Zamów licencję Zamów usługę Rejestracja na konferencję Newsletter