eZZ - elektroniczne zlecenie zaopatrzenia

Artykuły, 2019-12-09

Od stycznia 2020 roku wystawienie Zlecenia Zaopatrzenia będzie możliwe tylko elektronicznie!

Należy zwrócić uwagę, że nie będzie to taki dokument jak eRecepta! Nie będzie on wysyłany elektronicznie do pacjenta, czy też realizatora. Zlecenie na zopatrzenie musi być zerejestrowane elektronicznie. Może być to aplikacja (np. SOMED) lub Portal SZOI - Zlecenia Zaopatrzenia (AP-ZZ). Po zarejstrowaniu zlecenia automatycznie przekazywane jest do weryfikacji. Sprawdzane są dane dotyczące zlecenia np.: uprawnienia wystawiającego zlecenie, uprawnienia świadczeniobiorcy, limit finansowania wyrobu do pacjenta. Po zakończeniu procesu do systemu zwracany jest wynik weryfikacji, tym samym nadając odpowiedni status zlecenia. Pozytywna weryfikacja pozwala na wydrukowanie dokumentu i podpisanie przez wystawiającego. Wydrukowany i podpisany w polu I.E.4 dokument zlecenia, należy przekazać pacjentowi, który udaje się ze zleceniem od razu do punktu zaopatrzenia w wyroby medyczne.

Pamiętaj!

1. Nadaj uprawnienia do AP-ZZ odpowiednim operatorom SZOI.

2. Czekaj na aktualizację systemu lub w przypadku jej niedostępności korzystaj z portalu AP-ZZ.

3. Zapoznaj się z instrukcją NFZ

4. Wystaw zlecenie zaopatrzenia i czekaj na pozytywne potwierdzenie.

5. Wydrukuj, podpisz i przekaż pacjentowi.


UWAGA!

Wersja systemu SOMED przystosowana do elektronicznych zleceń zaopatrzenia planowana jest na koniec roku 2019. Jeżeli system w przychodni nie zostanie do tego czasu przystosowany należy takie zlecenie zaopatrzenia wystawić na portalu AP-ZZ.

Kamsoft Podlasie rozpocznie konfigurację klientów objętych opieką serwisową, od momentu udostępnienia niezbędnej aktualizacji. Prosimy śledzić pojawiające się zgłoszenia w Panelu Klienta i cierpliwie czekać na aktualizację i konfigurację. Istnieje ryzyko, że aktualizacja nie pojawi się na czas lub nie każdy z klientów na czas będzie miał dostosowany system. Należy pamiętać, że takie zlecenie zaopatrzenia trzeba wystawić na portalu AP-ZZ, a w systemie somed odnotować ten fakt.

NFZ przygotował szczegółowe filmy instruktażowe oraz kompletne instrukcje do obsługi tego portalu. Zalecamy zapoznać się z tymi materiałami.

Potrzebujesz informacji

Szukaj lub pytaj na swoim koncie w Panelu Klienta.

lub skorzystaj z formularza jeśli nie masz dostępu do swojego konta. ZAPYTAJ

 

 

Przydatne linki*:

Wersja systemu do pilotażu: 

https://ezwm.nfz.gov.pl/ap-zz/

Filmy  instruktażowe:
wystawianie zlecenia – wyrób medyczny P.127*
wystawianie zlecenia – wyrób medyczny P.101.PM*
wystawianie zlecenia – soczewki okularowe*
realizacja zlecenia – wyrób medyczny P.127*
realizacja zlecenia – wyrób medyczny P.101.PM*

Pliki do pobrania:

Instrukcja użytkownika systemu – Portal SZOI – Zlecenia zaopatrzenia – Zlecający

Instrukcja użytkownika systemu – Portal SZOI – Zlecenia zaopatrzenia – Realizator
 

*źródło strona NFZ

Na skróty
Zdalny serwis Zdalny serwis TV Team viewer Zapytaj Zamów wycenę Zamów licencję Zamów usługę Rejestracja na konferencję Newsletter